Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Šonov u Broumova

Návštěv :
Celkem : 2877
Týden : 3
Dnes : 0

Vítejte v knihovně v Šonově u Broumova

knihovna_po_automatizaci_2019_2.jpg

Výpůjční doba: pondělí 16:00 - 17:00 hodin

 


 

Mohlo by vás zajímat:

 

Seznamy doporučené literatury pro děti 2019


Knihovnice z východních Čech každoročně aktualizují seznamy dětské literatury, které vytvořily pro potřeby učitelů a rodičů. Zaměřily na novinky a oblíbené knihy čtenářů dětských oddělení tak, jak je znají z půjčovní praxe. Řazení knížek podle jednotlivých tříd je pouze orientační, vždy záleží na čtenářské vyspělosti žáka a jeho zájmu. Seznamy byly vypracovány s cílem usnadnit práci knihovníkům, pedagogům a rodičům.

Doporučené knihy pro MŠ
Doporučené knihy pro 1. třídy
Doporučené knihy pro 2. a 3. třídy
Doporučené knihy pro 4. a 5. třídy
Doporučené knihy pro 6. třídy
Doporučené knihy pro 7. a 8. třídy
Doporučené knihy pro 9. třídy

 

Nejlepší knihy 21. století: Co rozhodně stojí za přečtení?

TOP 20 nejlepších knih 21. století. Vybrali jsme knihy, které zná a měl by přečíst asi každý z nás, poté jsme zvolili méně známé knihy, ale o to více kvalitní a naleznete zde knihy pro ženy, muže i mládež, každý si zde najde to své. Určitě ale doporučujeme tyto knihy zařadit do Vašich knihoven.

Seznam knih naleznete zde.

 

 


 

Další zajímavosti a novinky:

 

Škodí jim už dvě hodiny denně. Proč displeje ničí dětské mozky

Dětem, které tráví nejméně sedm hodin denně u obrazovek chytrých zařízení, se mění struktura mozku. Moderní technologie nás navíc postupně zbavují přirozených evolučních schopností. Přestáváme se umět vyjadřovat a hodnotit situace.


Čtení na chladnější dny: Kniha života a Sedm barev krve

Přicházejí chladnější dny a s nimi také chuť na dobrý román. Začtete se do mrazivých thrillerů Sedm barev krve či pokračování Městečka Pines. Příznivce fantasy literatury a milostných románů potěší Kniha života nebo Jediný příběh od britského spisovatele Juliana Barnese. Příběhy domů slavných zase nadchnou příznivce českých celebrit a architektury.   

 

Jak vybrat čtečku elektronických knih?

Patříte k opravdovým knihomolům, ale tahání těžkých svazků například hromadnou dopravou vám požitek ze čtení poněkud kazí? Pak vyzkoušejte čtečku elektronických knih. Prakticky všechna svá oblíbená literární díla budete mít kdykoli k dispozici, aniž byste si strhali záda.